Emotiva Airmotiv T-Zero+

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Emotiva
  • Dostępność: DOSTĘPNY
    Czas realizacji: Dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • Cena netto: 1 138,21 zł / szt. 1 750,00 zł 1 400,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Emotiva Airmotiv T-Zero+ 

Kolumna wolnostojąca

 

 

Emotiva Airmotiv T-Zero+ to dwudrożne kolumny wolnostojące, które zapewniają doskonałe brzmienie zarówno w stereofonicznych systemach audio, jak i w wielokanałowych systemach kina domowego. Brzmienie kolumn Airmotiv T-Zero+ charakteryzuje się wyjątkową dokładnością, zadziwiającą precyzją odwzorowania, dużą ilością detali oraz niezrównaną gładkością. A wszystko to przy zachowaniu pełnej naturalności.
Kolumny Airmotiv T-Zero+ wyposażone są we wstęgowy głośnik wysokotonowy 32x25mm i dwa głośniki nisko-średniotonowe średnicy 5,25” połączone jedną zwrotnicą z częstością graniczną 2500Hz. Górny głośnik jest zoptymalizowany pod kątem, bardzo ważnej dla brzmienia, dyspersji średnich tonów. Dolny głośnik jest zoptymalizowany pod kątem jak najlepszej odpowiedzi w zakresie najniższych częstotliwości. Kolumny Aimotiv T-Zero+ są doskonałym wyborem dla ekonomicznego systemu stereofonicznego wysokiej klasy oraz dla systemu kina domowego. Dzięki niewielkim rozmiarom, kolumny Airmotiv T-Zero+ są świetnym rozwiązaniem, kiedy uzyskanie wysokiej jakości brzmienia jest priorytetem w niewielkich pomieszczeniach. 

Uwaga: Model T-Zero+ nazywany był wcześniej T-Zero. Obie nazwy dotyczą dokładnie tych samych kolumn a zmiana nazwy przez producenta [dodanie "+" do nazwy modelu] była podyktowana chęcią uniknięcia wątpliwości czy T-Zero+ to na pewno ta sama generacja kolumn co T1+ i T2+.

Pasywne kolumny Airmotiv: muzyka dla całej rodziny

Kolumny to najważniejszy element całego systemu audio. To właśnie kolumny zamieniają prosty sygnał elektryczny w pełną emocji muzykę. Dobre kolumny potrafią zmienić system audio z przeciętnego w doskonały. Nowe kolumny Emotiva Airmotiv stanowią zwieńczenie lat zbierania doświadczeń w dziedzinie produkcji kolumn na rynek konsumencki i profesjonalny. Zaprojektowano je, aby równie dobrze spisywały się tak w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych łącząc przy tym doskonałe brzmienie z wysoką jakością techniczną, eleganckim wyglądem i świetnym stosunkiem ceny do jakości. Nasza filozofia jest prosta: jeżeli kolumna potrafi dokładnie odtworzyć dźwięki w całym słyszalnym paśmie bez zniekształceń i podkolorowań, będzie brzmiała dobrze – niezależnie od tego czy słuchasz muzyki poważnej, rocka, czy może oglądasz swój ulubiony film sensacyjny.

Jakość Airmotiv

Wszystkie kolumny pasywne należące do linii Airmotiv powstały jako wynik opartego na głębokiej wiedzy projektowania połączonego z prowadzeniem dużej liczby intensywnych testów odsłuchowych obejmujących pełen przekrój muzyki. Dzięki temu osiągają najlepszą możliwą jakość brzmienia wynikającego z doskonale zaaplikowanej technologii. Nasz przetwornik wysokotonowy Airmotiv charakteryzuje płaski przebieg krzywej charakterystycznej, niski poziom zniekształceń, praktyczny brak kompresji sygnału, gładka odpowiedź osiowa, pełna transparentność i dokładne obrazowanie. Zaawansowany głośnik średniotonowy również zapewnia gładką odpowiedź częstotliwościową i doskonale brzmiącą średnicę bez podkolorowań. Głośniki niskotonowe wyposażone są w cewki stabilne w wysokich temperaturach z wentylowanymi rdzeniami, które odpowiadają za mocny i szybki bas przy wszystkich poziomach głośności. Dokładnie przemyślana i precyzyjnie zbudowana zwrotnica złożona z komponentów audiofilskiej jakości [cewki powietrzne, foliowe kondensatory i precyzyjne rezystory] gładko łączy wszystkie głośniki. Obudowy kolumn wykonane z nieaktywnego akustycznie HDF i dodatkowo usztywniane są odporne na wibracje degradujące brzmienie. Panel przedni kolumn jest wystarczająco gruby a jego geometryczny kształt – zaczerpnięty z naszych monitorów studyjnych – nie tylko dodaje futurystycznego wyglądu, ale i minimalizuje dyfrakcję i interakcje z akustyką pomieszczeń.

Brzmienie Airmotiv

Celem każdego projektanta jest stworzenie doskonale brzmiących kolumn. Po długotrwałych testach odsłuchowych, możemy z przyjemnością zameldować, że nasze nowe kolumny pasywne linii Airmotiv brzmią naprawdę wybitnie w każdym gatunku muzyki – od występujących solo wokalistów, poprzez niewielkie akustyczne składy jazzowe, orkiestry symfoniczne, po ciężkie zespoły metalowe i syntezatorowy pop. Po prostu, zestaw kolumny Airmotiv z dobrym wzmacniaczem [uważamy, że nasze wzmacniacze są jednymi z najlepszych] i otrzymasz zbalansowany dźwięk z wyjątkową klarownością i pełnym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. Brzmienie wszystkich pasywnych kolumn linii Airmotiv – zwłaszcza w zakresie wysokich tonów – jest do siebie dopasowane, co ułatwia tworzenie z nich koherentnych systemów kina domowego w dowolnej konfiguracji.

Po prostu Airmotiv!

Fenomenalne brzmienie i wyjątkowa specyfikacja nie tworzą jeszcze udanej kolumny. Dlatego w kolumnach linii Airmotiv zastosowano dodatkowo wiele praktycznych i wygodnych rozwiązań. Front pomalowany jest wieloma warstwami satynowego lakieru. Wygląda bardzo elegancko i jest przy tym odporny na uszkodzenia i odciski palców. Pozostałe ścianki pokryto wytrzymałą i dobrze wyglądającą czarną okleiną winylową. Użytkownicy, którzy chcą ukryć rozwiązania techniczne, mogą zasłonić głośniki mocowanymi na magnesy maskownicami. Pokryte złotem terminale głośnikowe umożliwiają bezpieczne i elastyczne połączenie kolumn ze wzmacniaczem.

Najważniejsze cechy:

Świetne kolumny z doskonałymi głośnikami
- Najnowocześniejszy wstęgowy głośnik wysokotonowy Airmotiv z wyjątkową płaskim przebiegiem krzywej charakterystycznej, niskimi zniekształceniami, zerową kompresją, pełną transparentnością i wybitnym obrazowaniem.
- Zaawansowany głośnik nisko-średniotonowy 5,25” oferuje gładkie brzmienie w krytycznym dla odsłuchów zakresie średnicy bez podkolorowań i z dużą ilością detali.
- Obydwa głośniki średnio-niskotonowe średnicy 5,25” połączone są jedną zwrotnicą z częstością graniczną 2500Hz. Górny głośnik jest zoptymalizowany pod kątem brzmienia średnich tonów. Dolny głośnik jest zoptymalizowany pod kątem jak najlepszej odpowiedzi w zakresie najniższych częstotliwości.

Atrakcyjna i przemyślana obudowa
- Obudowa opracowana zgodnie z regułami technologii Minimal Acoustic Signature. Geometrycznie ścięta przednia ścianka redukuje dyfrakcję na krawędziach, co daje wyjątkowo czyste odwzorowanie transjentów i dokładne obrazowanie
- Obojętna akustycznie przednia ścianka z HDF, ścianki boczne i tylna grubości 15mm i duża ilość wzmocnień wewnątrz obudowy pozwalają zredukować ilość wibracji oraz odpowiadają za precyzyjne rysowanie sceny przez kolumny Airmotiv.
- Kilka warstw satynowego lakieru, którym pokryto przedni panel nadaje kolumnom Airmotiv atrakcyjny, elegancki wygląd a winylowa okleina z boków i z tyłu chroni obudowę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.
- Atrakcyjna tekstylna maskownica podkreśla futurystyczny kształt obudowy kolumn Airmotiv T-Zero+ i zapewnia ochronę delikatnych głośników przed kurzem. Maskownicę montowaną za pomocą magnesów można łatwo zdjąć – tak w celu wyczyszczenia kolumn, jak i po to, żeby pochwalić się nimi przed przyjaciółmi.

Precyzyjna zwrotnica i elastyczne możliwości połączeń
- Precyzyjna zwrotnica zapewnia doskonałe połączenie wszystkich głośników. Do jej budowy wykorzystano audiofilskie komponenty: kondensatory foliowe, cewki powietrzne i dokładne rezystory

Doskonałe brzmienie – teraz na długie lata
- Doskonały projekt oraz intensywne testy odsłuchowe prowadzone z wykorzystaniem każdego gatunku muzycznego pozwalają kolumnom Airmotiv T-Zero osiągnąć wybitne wyniki pomiarów a jednocześnie świetne, muzykalne brzmienie.
- Wysoka jakość komponentów oraz przemyślany projekt zapewniają kolumnom Airmotiv T-Zero+ długie lata bezawaryjnej pracy.
- Nawet pięcioletnia gwarancja pozwala użytkownikom kolumn Airmotiv T-Zero+ cieszyć się wspaniałym brzmieniem przez długie lata.

 

Specyfikacja:

Parametry podstawowe
Kategoria:
Kolumna podłogowa
Kolor:
Czarny
Odpowiedź częstotliwościowa:
48 Hz - 28 kHz +/- 3 db
Impedancja nominalna:
4Ohm
Skuteczność:
87dB [2,83V @ 1m, 300Hz-3KHz]
Rekomendowana moc wzmacniacza:
50-300W
Rozmiary [S/G/W]:
21,8 x 26,7 x 96,8 cm
Ciężar bez opakowania:
15,5 kg