Emotiva Airmotiv A1

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Emotiva
  • Dostępność: NA ZAMÓWIENIE
    Czas realizacji: Dostawa 2-4 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • Cena netto: 650,41 zł / szt. 1 100,00 zł 800,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Emotiva Airmotiv A1 

Uniwersalne kolumny efektowe surround i Atmos

 

 

Kolumny Emotiva A1 zostały zaprojektowane do użycia jako montowane na ścianie lub skierowane w stronę sufitu kolumny efektowe [surround lub górne] w systemach dźwięku dookólnego i systemach immersyjnych Dolby Atmos® lub DTS-X™. Zapewniają one otrzymanie doskonałego dźwięku z dużą ilością detali. Kolumny Airmotiv A1 AirSpace™ to dwudrożne konstrukcje wyposażone we wstęgowy głośniki wysokotonowy 32x25mm zapewniający krystalicznie czyste wysokie tony oraz głośnik o średnicy 4” odpowiadający za gładkie i pełne emocji brzmienie średnicy i górnego basu. Kolumny Airmotiv A1 dostrojono pod kątem uzyskania spójności brzmienia z innymi kolumnami Airmotiv.

Można je skonfigurować jako skierowane bezpośrednio w stronę słuchacza kolumny surround lub górne lub jako kolumny górne skierowane w stronę sufitu celem odbicia dźwięku. Kiedy kolumny A1 są skierowane w stronę słuchacza, należy zamontować je za pomocą dostarczonego w zestawie uchwytu i skorzystać z płaskiej maskownicy. Kiedy A1 są skierowane w stronę sufitu, należy położyć je na kolumnach głównych [głośniki skierowane ku górze i pochylone w stronę słuchacza], zmienić położenie przełącznika na tylnym panelu [optymalizacja przetwarzania częstotliwości odbijanych od sufitu] oraz zamienić płaską maskownicę na maskownicę zmieniającą rozpraszanie dźwięku [której kształt został opracowany pod kątem minimalizowania przesłuchów i zapewnia doskonałą lokalizację pozornych źródeł dźwięku].

Pasywne kolumny Airmotiv: muzyka dla całej rodziny

Kolumny to najważniejszy element całego systemu audio. To właśnie kolumny zamieniają prosty sygnał elektryczny w pełną emocji muzykę. Dobre kolumny potrafią zmienić system audio z przeciętnego w doskonały. Nowe kolumny Emotiva Airmotiv stanowią zwieńczenie lat zbierania doświadczeń w dziedzinie produkcji kolumn na rynek konsumencki i profesjonalny. Zaprojektowano je, aby równie dobrze spisywały się tak w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych łącząc przy tym doskonałe brzmienie z wysoką jakością techniczną, eleganckim wyglądem i świetnym stosunkiem ceny do jakości. Nasza filozofia jest prosta: jeżeli kolumna potrafi dokładnie odtworzyć dźwięki w całym słyszalnym paśmie bez zniekształceń i podkolorowań, będzie brzmiała dobrze – niezależnie od tego czy słuchasz muzyki poważnej, rocka, czy może oglądasz swój ulubiony film sensacyjny.

Jakość Airmotiv

Wszystkie kolumny pasywne należące do linii Airmotiv powstały jako wynik opartego na głębokiej wiedzy projektowania połączonego z prowadzeniem dużej liczby intensywnych testów odsłuchowych obejmujących pełen przekrój muzyki. Dzięki temu osiągają najlepszą możliwą jakość brzmienia wynikającego z doskonale zaaplikowanej technologii. Nasz przetwornik wysokotonowy Airmotiv charakteryzuje płaski przebieg krzywej charakterystycznej, niski poziom zniekształceń, praktyczny brak kompresji sygnału, gładka odpowiedź osiowa, pełna transparentność i dokładne obrazowanie. Zaawansowany głośnik średniotonowy również zapewnia gładką odpowiedź częstotliwościową i doskonale brzmiącą średnicę bez podkolorowań. Głośniki niskotonowe wyposażone są w cewki stabilne w wysokich temperaturach z wentylowanymi rdzeniami, które odpowiadają za mocny i szybki bas przy wszystkich poziomach głośności. Dokładnie przemyślana i precyzyjnie zbudowana zwrotnica złożona z komponentów audiofilskiej jakości [cewki powietrzne, foliowe kondensatory i precyzyjne rezystory] gładko łączy wszystkie głośniki. Obudowy kolumn wykonane z nieaktywnego akustycznie HDF i dodatkowo usztywniane są odporne na wibracje degradujące brzmienie. Panel przedni kolumn jest wystarczająco gruby a jego geometryczny kształt – zaczerpnięty z naszych monitorów studyjnych – nie tylko dodaje futurystycznego wyglądu, ale i minimalizuje dyfrakcję i interakcje z akustyką pomieszczeń.

Brzmienie Airmotiv

Celem każdego projektanta jest stworzenie doskonale brzmiących kolumn. Po długotrwałych testach odsłuchowych, możemy z przyjemnością zameldować, że nasze nowe kolumny pasywne linii Airmotiv brzmią naprawdę wybitnie w każdym gatunku muzyki – od występujących solo wokalistów, poprzez niewielkie akustyczne składy jazzowe, orkiestry symfoniczne, po ciężkie zespoły metalowe i syntezatorowy pop. Po prostu, zestaw kolumny Airmotiv z dobrym wzmacniaczem [uważamy, że nasze wzmacniacze są jednymi z najlepszych] i otrzymasz zbalansowany dźwięk z wyjątkową klarownością i pełnym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. Brzmienie wszystkich pasywnych kolumn linii Airmotiv – zwłaszcza w zakresie wysokich tonów – jest do siebie dopasowane, co ułatwia tworzenie z nich koherentnych systemów kina domowego w dowolnej konfiguracji.

Po prostu Airmotiv!

Fenomenalne brzmienie i wyjątkowa specyfikacja nie tworzą jeszcze udanej kolumny. Dlatego w kolumnach linii Airmotiv zastosowano dodatkowo wiele praktycznych i wygodnych rozwiązań. Front pomalowany jest wieloma warstwami satynowego lakieru. Wygląda bardzo elegancko i jest przy tym odporny na uszkodzenia i odciski palców. Pozostałe ścianki pokryto wytrzymałą i dobrze wyglądającą czarną okleiną winylową. Użytkownicy, którzy chcą ukryć rozwiązania techniczne, mogą zasłonić głośniki mocowanymi na magnesy maskownicami. Pokryte złotem terminale głośnikowe umożliwiają bezpieczne i elastyczne połączenie kolumn ze wzmacniaczem. 

Najważniejsze cechy:

Świetne kolumny z doskonałymi głośnikami
- Najnowocześniejszy wstęgowy głośnik wysokotonowy Airmotiv z wyjątkową płaskim przebiegiem krzywej charakterystycznej, niskimi zniekształceniami, zerową kompresją, pełną transparentnością i wybitnym obrazowaniem.
- Zaawansowany głośnik średniotonowy 4” z odporną na wysokie temperatury wentylowaną cewką zapewnia mocny bas i dużą ilość wyraźnych detali oraz wyrównaną odpowiedź częstotliwościową w całym zakresie tego najważniejszego dla odsłuchów  pasma średnicy i niewielka ilość podkolorowań.
- Kolumny Airmotiv A1 AirSpace™ działają perfekcyjnie zarówno skierowane w stronę słuchacza, jak i skierowane w stronę sufitu celem odbicia dźwięku.
- Aby skierować kolumny A1 w stronę słuchacza, należy zamontować je za pomocą dostarczonego w zestawie uchwytu i skorzystać z płaskiej maskownicy.
- Aby skierować kolumny A1 w stronę sufitu, należy położyć je na kolumnach głównych, zmienić położenie przełącznika na tylnym panelu oraz zamienić płaską maskownicę na maskownicę zmieniającą rozpraszanie dźwięku.

Atrakcyjna i przemyślana obudowa
- Obudowa opracowana zgodnie z regułami technologii Minimal Acoustic Signature. Geometrycznie ścięta przednia ścianka redukuje dyfrakcję na krawędziach, co daje wyjątkowo czyste odwzorowanie transjentów i dokładne obrazowanie
- Obojętna akustycznie przednia ścianka z HDF, ścianki boczne i tylna grubości 15mm i duża ilość wzmocnień wewnątrz obudowy pozwalają zredukować ilość wibracji oraz odpowiadają za precyzyjne rysowanie sceny przez kolumny Airmotiv.
- Kilka warstw satynowego lakieru, którym pokryto przedni panel nadaje kolumnom Airmotiv atrakcyjny, elegancki wygląd a winylowa okleina z boków i z tyłu chroni obudowę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.
- Atrakcyjna tekstylna maskownica podkreśla futurystyczny kształt obudowy kolumn Airmotiv A1 i zapewnia ochronę delikatnych głośników przed kurzem. Maskownicę montowaną za pomocą magnesów można łatwo zdjąć – tak w celu wyczyszczenia kolumn, jak i po to, żeby pochwalić się nimi przed przyjaciółmi.

Precyzyjna zwrotnica i elastyczne możliwości połączeń
- Precyzyjna zwrotnica zapewnia doskonałe połączenie wszystkich głośników. Do jej budowy wykorzystano audiofilskie komponenty: kondensatory foliowe, cewki powietrzne i dokładne rezystory

Doskonałe brzmienie – teraz na długie lata
- Doskonały projekt oraz intensywne testy odsłuchowe prowadzone z wykorzystaniem każdego gatunku muzycznego pozwalają kolumnom Airmotiv A1 osiągnąć wybitne wyniki pomiarów a jednocześnie świetne, muzykalne brzmienie.
- Wysoka jakość komponentów oraz przemyślany projekt zapewniają kolumnom Airmotiv A1 długie lata bezawaryjnej pracy.
- Nawet pięcioletnia gwarancja pozwala użytkownikom kolumn Airmotiv A1 cieszyć się wspaniałym brzmieniem przez długie lata.

 

Specyfikacja:

Parametry podstawowe
Kategoria:
Głośnik surround
Kolor:
Czarny
Odpowiedź częstotliwościowa:
75 Hz - 28 kHz +/- 3 db
Impedancja nominalna:
4Ohm
Skuteczność:
85dB [2,83V @ 1m, 300Hz-3KHz]
Rekomendowana moc wzmacniacza:
50-120W
Rozmiary [S/G/W]:
15,6 x 13,0 x 25,4 cm [montaż ścienny]
Ciężar bez opakowania:
3,4 kg