Dynaudio Focus 10

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Dynaudio
 • Dostępność: DOSTĘPNY
  Czas realizacji: Do kupienia wyłącznie w salonie.
 • szt.
 • Cena netto: 9 308,94 zł / szt. 11 450,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Dynaudio Focus 10

Kolumna aktywna

 

 

Czy spotkaliście się z opinią, że wielkie rzeczy mają czasem niewielki rozmiar?

Nasze podstawkowe głośniki od ponad 40 lat wywołują unoszenie brwi swoją jakością. Najmniejszy model serii Focus znów skieruje Wasze brwi w stronę nieba.

Focus 10 to coś więcej niż para aktywnych głośników. To kompletny system muzyczny, wypełniony klasyczną technologią, która wprowadziła Dynaudio na poziom legendarnej marki - połączonej z najnowocześniejszą funkcjonalnością komunikacji bezprzewodowej o jakiej mogliśmy pomyśleć. A myśleliśmy dużo.

Wszechstronne streamowanie. Z Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Roon, Bluetooth i lokalnej sieci, Focus 10 mogą odtworzyć dosłownie każdy cyfrowy format do jakiego możesz mieć dostęp online lub z dysku w sieci domowej. Setki milionów utworów, wszystkie dostępne poprzez jedno kliknięcie palca na ekranie telefonu lub tabletu.

Dzięki wbudowanej technologii WiSA głośniki połączą się również bezprzewodowo z kompatybilnym TV lub odbiornikiem USB bez konieczności rozbudowy systemu o kolejne urządzenia, oszczędzając przestrzeń na szafce lub stoliku.

Prostota jest najpiękniejsza. Krótki czas konfiguracji, jedynie dwa przewody zasilające oraz elegancka, intuicyjna aplikacja do konfiguracji i obsługi. Przejście od otwarcia opakowania do słuchania w audiofilskiej jakości jeszcze nigdy nie było tak szybkie i łatwe.

 

Nowy sposób słuchania
 

„Aktywne” nie oznacza pojedynczego wzmacniacza na kolumnę. Oznacza to jeden wzmacniacz na każdy przetwornik. W Focus 10 oznacza to dwa wzmacniacze na kolumnę.Dlaczego korzystamy z osobnych wzmacniaczy na każdy przetwornik? Ponieważ daje to większa kontrolę nad ich wydajnością. A to z kolei oznacza najlepsze możliwe brzmienie, bez kompromisów!

Wszystko trzyma w ryzach wyrafinowana technologia DSP(digital signal processing). Skorzystaliśmy z doświadczenia zdobytego przy serii Focus XD, Xeo, LYD oraz Core i stworzyliśmy system który jest zarówno efektywny jak i łatwy w obsłudze. Wskaż im gdzie są umiejscowione (blisko ściany, w rogu lub w wolnej przestrzeni) wybierając odpowiednie ustawienie w aplikacji, a one zoptymalizują wydajność dla tej pozycji. Jeśli chcesz zanurzyć się głębiej w kalibracji dźwięku, dostępny jest opcjonalnie Dirac Live dla jeszcze bardziej oszałamiających efektów.

Nawet magnetyczne maskownice są „smart”. Focus 10 mają specjalną optymalizację equalizera, która rozpoznaje czy są założone i dostosowuje dźwięk (zobaczysz to poprzez mrugnięcie logo na kolor niebieski).

Jest też ciekawostka dla wytężenia umysłu. Z mocą całkowitą 390 W z wzmocnienia klasy-D marki Pascal pod maską każdego głośnika (110W dla wysokotonowego i 280W dla nisko-średnio tonowego) Focusy 10 będą w stanie wypełnić dźwiękiem nawet średniej wielkości pokój. Tak naprawdę ich wydajność dźwiękowa w stosunku do ich rozmiaru przeczy prawom fizyki.

Posiadają również zabezpieczenie które zapobiegnie uszkodzeniu głośników przy poziomach głośności, które mogą poruszyć sąsiadów: specjalnie zaprojektowany przesuwny filtr górnoprzepustowy, zmniejszający wychylenie głośnika niskotonowego wraz ze wzrostem głośności. Sprytne.

 

Klasyczne przetworniki Dynaudio
 
Przetworniki same w sobie są równie interesujące co technologia, która je napędza.

Na górze znajdziemy 28 mm miękką kopułkę Cerotar. Korzysta z technologii wykorzystywanej w seriach Confidence, Special 40 i Core - Hexis, który odpowiada za prawidłowy przepływ powietrza wygładzając odpowiedź częstotliwościową i redukując niepożądane rezonanse. Zoptymalizowany system magnesów ferrytowych i ceramiki, zwiększa czułość tweetera - uzyskujemy dzięki temu niesamowitą detaliczność i słodki naturalny dźwięk. Oznacza to niezwykle niski poziom zmęczenia odsłuchem - dzięki temu możesz słuchać dłużej. A to zawsze dobra rzecz.

14cm przetwornik średnio/niskotonowy Esotec+ to najlepsze co stworzyliśmy w tym rozmiarze. Przy opracowaniu wykorzystaliśmy doświadczenie zdobyte przy projektowaniu serii Contour - posiada więc wybitnych protoplastów. Poprawiony system magnesów umożliwia wyjątkowo długi skok membrany co poprawia reakcję na najniższe tony zachowując magię średnich. A dzięki zamkniętej obudowie, niskie tony potrafią zejść do poziomów poruszających nogawkami.

 

Wygląd który wywołuje dreszczyk
 
Focus 10 nie mogłyby być głośnikiem Dynaudio gdyby nie wyglądały niesamowicie. A wyglądają tak dzięki wspaniałym wykończeniom - jasne lub orzechowe drewno, czarny lub biały połysk - aby idealnie wpasować się w przestrzeń życiową.

W końcu nie każdy chce aranżować salon pod sprzęt w nim grający.

Na koniec zostawiliśmy drobne smaczki kótre ciężko zauważyć na pierwszy rzut oka. Szczotkowane pierścienie z aluminium dookoła przetworników. Dyskretne logo Dynaudio na górze maskownic. Podświetlany znak firmowy, który subtelnie zmienia kolory w zależności od statusu. Nawet tylny panel został przez nas dopieszczony.

Focus 10 to prawdziwie duński high-end, tylko że bezprzewodowy. Nadszedł czas posłuchać czegoś nowego…

 

Specyfikacja:

 • Seria: Focus
 • Typ: Podstawkowe
 • Wejścia analogowe (główny głośnik): 2x RCA
 • Wejścia cyfrowe (główny głośnik): 1x Toslink, 1x RCA
 • Wyjścia analogowe (główny głośnik): 1x Sub RCA, 1x wyzwalacz
 • Wyjścia cyfrowe (główny głośnik): 1x RCA (do głośnika klienta)
 • Wejścia cyfrowe (głośnik klienta): 1x RCA (z głównego głośnika)
 • Bezprzewodowe połączenie między głośnikami WiSA (do 24 bitów/96 kHz)
 • Przewodowe połączenie między głośnikami RCA (24-bit/192kHz)
 • Sieć, Wi-Fi, Ethernet