Ortofon Test Record LP

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ortofon
  • Dostępność: DOSTĘPNY
    Czas realizacji: Dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • Cena netto: 243,09 zł / szt. 299,00 zł / szt.

Ortofon Test Record LP

Testowa płyta winylowa

 

 

Nowa płyta testowa marki Ortofon ma za zadanie umożliwienie sprawdzenia systemu HiFi w najbardziej naturalnym otoczeniu audio czyli w twoim domu. Płyta zawiera specjalne sygnały testowe opracowane do analizy wydajności wkładki, a także jej interakcji z ramieniem i gramofonem.
Przed przetestowaniem wkładki sprawdź działanie systemu HiFi. Lewy głośnik należy podłączyć do lewego kanału wzmacniacza a prawy do prawego; oba głośniki powinny pracować w fazie i być optymalnie ustawione w pomieszczeniu. Zaleca się ustawienie głośności na umiarkowanym poziomie.
Zapoznaj się z instrukcjami obsługi gramofonu i ramienia, aby uzyskać informacje na temat prawidłowej instalacji i skalibrowania, wyreguluj ramię tak, aby było równoległe do powierzchni płyty, ustaw pionową siłę śledzenia i antyskating zgodnie z zalecanymi wartościami w danych technicznych wkładki oraz wyreguluj przewieszenie igły.

 

Nowe precyzyjne tłoczenie 15 ścieżek płyty
Każda strona płyty składa się z 15 ścieżek, które zostały wycięte w sekwencji 1-4 i 5-15:
1. Przemiatanie częstotliwości Lewy kanał 800 Hz - 50 kHz. Log. 28 sek. Cięcie liniowe * (800-20000 Hz ± 1,5 dB)
2. Przemiatanie częstotliwości kanał prawy 800 Hz - 50 kHz. Log. 28 sek. Cięcie liniowe * (800-20000 Hz ± 1,5 dB)
3. Przemiatanie częstotliwości Lewy kanał 800 Hz - 50 kHz. Log. 28 sek. Cięcie liniowe * (800-20000 Hz ± 1,5 dB)
4. Przemiatanie częstotliwości kanał prawy 800 Hz - 50 kHz. Log. 28 sek. Cięcie liniowe * (800-20000 Hz ± 1,5 dB)
5. Ton referencyjny 1000 Hz 5 cm / s rms Lewy kanał
6. Ton referencyjny 1000 Hz 5 cm / s rms Prawy kanał
7. Ton referencyjny 1000 Hz 5 cm / s rms Lewy kanał
8. Ton referencyjny 1000 Hz 5 cm / s rms Prawy kanał
9. Zdolność śledzenia, boczna, szczytowo 50 μm
10. Zdolność śledzenia, boczna, szczytowo 60 μm
11. Zdolność śledzenia, boczna, szczytowo 70 μm
12. Zdolność śledzenia, boczna, szczytowo 80 μm
13. Zdolność śledzenia, boczna, szczytowo 90 μm
14. Zdolność śledzenia, boczna, szczytowo 100 μm
15. Fala kwadratowa 2,7 msec w cyklu pracy 3: 7
* Nagranie ma stałą amplitudę prędkości podczas przemiatania.

 

1-4 Przemiatanie częstotliwości - narzędzie do sprawdzania charakterystyki częstotliwościowej
Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na pasmo przenoszenia, w tym pojemność kabla, obciążenie wkładki, siła śledzenia i poziom zużycia części. Z tego też powodu uzyskanie idealnie płaskiej odpowiedzi częstotliwościowej może być trudne. Czasami pójście na niewielkie kompromisy w zakresie wyboru wkładki może poskutkować lepszą ogólną charakterystyką częstotliwościową. Biorąc pod uwagę powyższe, sygnał musi być czysty przez cały cykl przemiatania.
5-8 Ton referencyjny do testowania wyjścia kanału
Za pomocą tego standardowego sygnału referencyjnego można sprawdzić poprawność połączeń lewego i prawego kanału, balans kanałów i prędkość obrotową gramofonu.
9-14 Test zdolności śledzenia, modulacja boczna 315 Hz
Ścieżki te zawierają sygnał 315 Hz, zarejestrowany przy rosnących amplitudach szczytowych wynoszących 50, 60, 70, 80, 90 i 100 mikrometrów. Sprawdź wartość zdolności śledzenia wkładki określoną w jej danych technicznych. Twoja wkładka powinna być w stanie śledzić rzeczywisty poziom bez słyszalnych zniekształceń. Trudności w śledzeniu sygnalizowane są jako utrata czystości tonu lub trzaski czy przerywany dźwięk. Aby określić, czy dotyczy to jednego czy obu kanałów, pomocne będzie zastosowanie balansu. W przypadku różnych wyników śledzenia uzyskanych dla lewego i prawego kanału najprawdopodobniej konieczna się stanie ponowna regulacja korekcji antypoślizgowej ramienia. Jeśli oba kanały nie działają prawidłowo, należy zwiększać pionową siłę nacisku, aż do tego momentu, w którym jej zwiększenie nie przyniesie dalszej poprawy.
15. Fala kwadratowa 2,7 msec w cyklu pracy 3: 7
Podczas monitorowania wyjścia wkładki za pomocą oscyloskopu zobaczysz falę prostokątną umieszczone dokładnie jedna nad drugą, jeśli połączenie z wkładką jest prawidłowe. Po pomyślnym zakończeniu powyższych procedur testowych możesz być pewien, że wkładka została zoptymalizowana. Ludzkie ucho jest bardzo wrażliwe na różnice w zniekształceniach dźwięków w zależności od ich częstotliwości. Jego poziom zależy w dużym stopniu od stanu igły i zużycia płyty.
Aby zachować optymalną reprodukcję dźwięku i zminimalizować zużycie zarówno płyt jak i igły, zalecamy zastosowanie następującej procedury przed i po każdym odtwarzaniu:
• Przed każdym użyciem ostrożnie usuwaj kurz z powierzchni płyt za pomocą delikatnej antystatycznej szczotki lub ściereczki.
• Pamiętaj, aby usunąć kurz z diamentowej końcówki przed i po każdorazowym odtworzeniu płyty
• Aby utrzymać w czystości styki elektryczne i nasmarować radełkowaną nakrętkę ramienia,
Ortofon zaleca od czasu do czasu lekkie rozpylenie środka do czyszczenia styków, takiego jak DeoxIT® Gold G-Series, do gniazda ramienia. Należy podkreślić, że niektóre korektory phono mogą generować zniekształcenia dźwięku, które nie mają swego źródła we wkładce.