Grado

Grado

Historia Grado, jednej z najstarszych firm w przemyśle audio, liczy sobie prawie pół wieku. Słynna ze swoich słuchawek i wkładek jest właścicielem ponad 48 patentów. Jest jednym z liderów w inżynierii audio high-end. Szeroki wachlarz wyrobów obejmuje słuchawki dynamiczne: Reference i Prestige, wzmacniacz słuchawkowy oraz cały pakiet wkładek gramofonowych. Wszystkie produkty Grado są robione ręcznie i nie opuszczają fabryki dopóki nie osiągną standardu Grado: dźwięku ciepłego, gładkiego, pełnego ciała, nie męczącego i bogatego w barwy.

Słuchawki

Wszystkie słuchawki Grado są tak zaprojektowane, aby obniżyć rezonans membrany i zniekształcenia. Pasmo przenoszenia sięga najniższego basu - pełnych 20Hz. Pod względem wzornictwa utrzymywane są w stylizacji "old school". Firma Grado ma długi staż na rynku, a jej słuchawki są na tyle dopracowane, że wymiana oferty następuje niezmiernie rzadko. Na szczególną uwagę zasługuje zestaw GS-1000, który cechuje się niesamowitą wręcz przejrzystością, czego wynikiem jest jakość dźwięku determinowana wyłącznie przez towarzyszące komponenty.

Wkładki gramofonowe

Firma Grado jest również producentem wkładek gramofonowych. Wszystkie wkładki są typu MI (moving iron, ruchoma kotwica). Konstrukcja wspornika chroniona jest patentem. Każdy egzemplarz wkładki jest ręcznie składany w USA i testowany pod kątem pasma przenoszenia, poziomu wyjściowego, równowagi kanałów, liniowości fazy, indukcyjności magnetycznej i rezystancji. Tak drobiazgowe podejście do projektu i konstrukcji owocuje niezrównanym połączeniem świetnego brzmienia i trwałości.

Wkładki z serii Prestige
Seria Prestige cechuje się wysokim poziomem wyjściowym i fantastyczną stabilnością podczas długotrwałego użytkowania. Rozsądnie zredukowana masa owocuje pasmem przenoszenia przekraczającym 50 kHz. Siła nacisku wynosi od 1 do 2 g. Według wielu ekspertów są to najlepsze wkładki na świecie w swojej cenie. Dostępne mocowania: ½ cala, P-Mount