Gold Note GIGLIO | bez wkładki

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Gold Note
  • Dostępność: NIEDOSTĘPNY
    Czas realizacji: Czekamy na dostawę.
  • szt.
  • Cena netto: 19 069,11 zł / szt. 23 455,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Gold Note GIGLIO

Gramofon analogowy

 

 

AKCESORIA DO GRAMOFONU O WARTOŚĆI 250ZŁ GRATIS!!!

(Prosimy o wybranie akcesorium z produktów dostępnych pod tym linkiem<-- następnie, prosimy o dopisanie jego nazwy w uwagach do sprzedającego)

 

Ręcznie wykonany przez najlepszych rzemieślników

Przez lata nasi inżynierowie poszukiwali nowych kształtów dla drewnianych elementów. Naszym osiągnięciem jest to, że udało nam się przekształcić tradycyjną prostokątną podstawę gramofonu w zupełnie nową formę. Precyzyjnie dopasowano materiały aby osiągnąć idealne zestrojenie stali i drewna.

Płyta z drewna włoskiego orzecha połączona jest z trzy-milimetrową stalową płytą oraz dwu-centymetrową wierzchnią warstwą z polerowanego czarnego akrylu. Całość kryje w sobie cały elektroniczny system gramofonu.

Ten konkretny zakrzywiony kształt pozwolił osiągnąć doskonałą sztywność konstrukcji i połączyć nową, techniczną koncepcję z elegancją linii.

Nowe polerowane koło napędowe o przekroju klepsydry pozwala paskowi napędowemu przesuwać się gładko i płynnie redukując hałas oraz eliminując większość zniekształceń typu wow and flutter (kołysanie i drżenie).

Także talerz zaprojektowano w ten sposób, aby zapewnić niski poziom hałasu i wyeliminować drgania.

Giglio korzysta z 12 woltowego silnika synchronicznego, takiego jak w Mediterraneo, wykorzystującego technologię PWM. Modulator szerokości impulsu (PWM) transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC, co niweluje całkowicie wibracje silnika a jednocześnie zachowuje jego bardzo wysoki moment obrotowy.

Sześciocentymetrowy układ oś/łożysko, wykonany z najlepszej, utwardzanej stali i brązu gwarantujący doskonałą pracę. Łożysko i oś zagłębione są w akrylowej płycie, co pozwala umieścić talerz bardzo blisko konstrukcji plinty (3 mm) i w efekcie ogranicza wszelkie, wynikające z ruchu obrotowego talerza, turbulencje powietrza.

Gruby talerz wykonany z tworzywa Sustarin (specjalnego polimeru PTE) wraz konstrukcją gramofonu gwarantuje doskonałe tłumienie wibracji, a duża masa talerza zapewnia stabilny ruch obrotowy.

Włochy to miejsce gdzie żyje się w innym tempie. Historia odcisnęła swój ślad na budowlach, pomnikach, nawet krajobrazy noszą piętno dawnych czasów i ludzi. Żyjąc w takich miejscach wierzymy, że tworzenie najlepszego sprzętu audio jest sztuką, podobnie jak tworzenie wielkich muzycznych dzieł. Nasze gramofony są w stanie odtworzyć je nuta po nucie.

Jesteśmy przekonani, że każdy ręcznie wykonany gramofon jest wyjątkowy. To dlatego, że budujemy je wkładając w nie również część włoskiego dziedzictwa, przywiązanie do narodowych tradycji, sięgając daleko poza muzyczny wymiar. To jest pasja.

 

Potrójna, zestrojona podstawa

Masywna podstawa Giglio zbudowana jest z warstw. Pierwsza, pięciocentymetrowa, ręcznie wykonana z drewna włoskiego orzecha, sezonowanego w celu uzyskania stabilnej struktury. Zespolona z trzymilimetrową płytą ze stali nierdzewnej i połączona z dwucentymetrową czarną polerowaną akrylowa płytą – wszystko dla doskonałego panowania nad wibracjami.

PWM Motor Power Control

PWM - modulator szerokości impulsu transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC, co niweluje tym samym całkowicie wibracje silnika, a jednocześnie zachowuje jego bardzo wysoki moment obrotowy.

 

W zestawie:

Zalecane ramię Gold Note B5.1 oraz ręcznie wykonana osłona z akrylu.

Superprecyzyjne przeniesienie napędu oś/łożysko.
Układ oś/łożysko o długości 6 cm został spasowany z największa dokładnością. Oś wykonana z najtwardszej, rektyfikowanej stali węglowej zapewniającej płynność pracy, łożysko wykonane z polerowanego brązu z dokładnością dwóch setnych milimetra gwarantuje idealny ruch obrotowy talerza. Minimalna odległość talerza od płyty eliminuje turbulencje.

Talerz Ultra Dead Design
Talerz Ultra High Dampened Platter wykonany ze specjalnego polimeru PTE zapewnia płynny ruch obrotowy gwarantując jednocześnie doskonałe tłumienie wibracji.

* Giglio dostępny jest na zamówienie z drewnianą płyta MDF lakierowaną w kolorze czarnym lub białym.

** INFORMACJA: W dzisiejszym, ekologicznym świecie pragniemy zapewnić Państwa, iż wycinanie starych drzew jest całkowicie zabronione jeśli nie ma ku temu żadnych racjonalnych przesłanek. Decyzję taką mogą podjąć jedynie upoważnieni do tego eksperci. Z drugie strony żałujemy, że straciliśmy bezpowrotnie tak wiele doskonałego materiału nie mogąc go przekształcić w wysokiej jakości produkty np. takie jak gramofony GOLD NOT

 

Recenzje:

 

Piękny, a jednocześnie skromny w wyrazie gramofon o brzmieniu, które najprościej można określić jako piękne, naturalne i emocjonalnie angażujące... [Czytaj więcej]

 

 

Specyfikacja techniczna:

Zniekształcenia Wow & Flutter: 0,1%
Odstęp od szumów: -78dB
Prędkości obrotowe: 33-1/3 i 45 rpm +/-0,1%
Kontrola obrotów: elektroniczna z płynną regulacją
Przeniesienie napędu: Elastyczny pasek z rektyfikowanego tworzywa NBR
Wymiary: 425mm szer.| 200mm wys.| 360mm gł.
Waga: 15 kg

Mechanizm

Silnik: 12 Volt High Torque synchronous, zasilany zewnętrznie
Talerz: akryl - Ultra Dead Design Sustarin® 23mm grubości
Oś: special Split-Spindle™ połączona z talerzem
Łożysko: kulka 5 mm ze stali chromowanej, mosiężne regulowane kosz łożyska w obudowie z polerowanego mosiądzu
Wkładka: brak w zestawie
Zewnętrzny fitr sieciowy: Lucca Power Distributor

Zasilanie

Sieć: 100/115/230V, 50/60Hz, w zależności od kraju
Zużycie prądu: 20W max

Wykończenia

Dolna płyta: Drewno włoski orzech, Lakierowana płyta MDF biała lub czarna
Górna płyta: Czarny, polerowany akryl/stal 23mm
Elementy metalowe: Czarne anodowane aluminium, opcjonalnie w kolorze srebrnym
Talerz: Czarny Sustarin