Pro-Ject wprowadza nową linię AUTOMAT

02-02-2022

Firma Pro-Ject Audio Systems z dumą ogłasza, że po długich poszukiwaniach udało się zdobyć dostęp do technologii, która pozwala na produkcję w pełni automatycznych gramofonów analogowych bez obniżania jakości dźwięku, która została przyjęta jako standard marki

 

Firma Pro-Ject Audio Systems z dumą ogłasza, że po długich poszukiwaniach udało się zdobyć dostęp do technologii, która pozwala na produkcję w pełni automatycznych gramofonów analogowych bez obniżania jakości dźwięku, która została przyjęta jako standard marki PJ. Przedstawiamy nową serię gramofonów Pro-Ject AUTOMAT, wykonaną ręcznie w Niemczech przez tradycyjną manufakturę z bogatym doświadczeniem w produkcji gramofonów automatycznych. Wyznacza nowe standardy w dziedzinie projektowania gramofonów z automatem. Ta niezawodna technicznie technologia umożliwia nam przedstawienie dźwięku i filozofii marki Pro-Ject zupełnie nowemu użytkownikowi, co pozwala na osiągnięcie niedrogiego i dostępnego gramofonu analogowego, wysokiej jakości w każdym systemie audio. I wszystko rozpoczyna się od modelu A1. 

 

 

AUTOMAT
W pełni mechaniczne rozwiązanie automatyki nie wymaga stosowania dodatkowych układów elektronicznych, które mogły by negatywnie wpływać i pogarszać jakość dźwięku podczas odtwarzania.

Ciężkie chassis z drewna
Drewniane chassis pozwala uniknąć pustych przestrzeni tam, gdzie jest to możliwe. W rezultacie
ciężka masa bazy redukuje niepożądane rezonanse do minimum i izoluje gramofon A1 od niepożądanych wpływów zewnętrznych.

Nowe nóżki z silikonowym tłumieniem
Nowe nóżki skutecznie odsprzęgają gramofon za pomocą wewnętrznej silikonowej warstwy tłumiącej. Jest to istotna cecha każdego dobrego gramofonu, która sprawia, że odtwarzanie winyli nie jest
degradowane przez zewnętrzne zakłócenia i rezonanse.

Ultra-lekkie ramie gramofonowe
A1 jest wyposażony w ultra-lekkie, aluminiowe ramię o długości 8,3" . Wkładka Ortofon OM10 oferuje niezwykle szybką reakcję i szczegółowość w zakresie transjentów i mikrodynamiki. Nacisk i anty-skating są fabrycznie ustawione, A1 jest gotowy do użycia w ciągu kilku sekund w trybie plug & play.

 

 

Antymagnetyczny headshell, wzmocniony włóknem węglowym
Headshell to całkowicie nowy projekt, specjalnie zaprojektowany dla A1. Wykonany jest z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, dzięki czemu jest bardzo stabilny i sztywny, a wszystko to przy
zachowaniu najniższej masy. Kompozyt polimerowo -węglowy zapewnia doskonałe wewnętrzne tłumienie rezonansów.

Wytłumiony talerz z aluminium
Aluminiowy talerz jest w 100% wyprodukowany w Niemczech. Na wstępie jest najpierw tłoczony, gięty i perforowany. Pierścień tłumiący po wewnętrznej stronie jest dodany w celu zwiększenia masy i zmniejszenia rezonansów. Następnym krokiem jest precyzyjne wyważanie. Na koniec otrzymuje gładkie malowanie, co dodaje stylowy i czysty wygląd A1.

Doskonała prędkość, przedwzmacniacz gramofonowy i przewód
W typowy dla Pro-Jecta sposób, silnik jest sterowany elektronicznie. Łatwe przełączanie między 33 a 45 obr./min jednym ruchem selektora. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że A1 jest niezwykle wszechstronny i umożliwia podłączenie go bezpośrednio do dowolnego wejścia liniowego. Dostarczany z przewodem gramofonowym Connect it E. Jest to kabel o niskiej pojemności, z doskonałym ekranowaniem i wyjątkowy w tej klasie cenowej.

 

>>> Pro-Ject A1 - KARTA PRODUKTU <<<