MONITOR AUDIO SILVER 7G

13-08-2021

Monitor Audio ujawnia siódmą generację swoich doskonałych kolumn z serii Silver
kolejny raz podnosząc poprzeczkę.

Dzisiaj Monitor Audio oficjalnie zaprezentowała siódmą generację swojej uznanej serii Silver. Odkąd seria ta została wprowadzona do sprzedaży w 1999 roku, ustanowiła standardy w zakresie jakości dźwięku, klasy wykończenia i stosunku jakości do ceny. Dzięki ich nowej generacji, Monitor Audio powiększył dystans
pomiędzy nią i jej konkurencją.

Siódma generacja serii Silver to zupełnie nowy, nowoczesny design w pięciu wysokiej jakości wykończeniach, liczne innowacje akustyczne i obszerny asortyment modeli, który pozwoli na złożenie dowolnego systemu, zarówno do odtwarzania muzyki, jak i do kina domowego.

Projekt nowych kolumn jest wyrazisty, czysty i charakterystyczny dla firmy Monitor Audio. Dostępne wykończenia to czarny lakier o wysokim połysku, równie wyrazista satynowa biel lub, do wyboru,
trzy okleiny z prawdziwego drewna: jesionu, orzecha i czarnego dębu. Forniry z prawdziwego drewna rzadko spotykane są w konkurencyjnych cenach i w tak niedrogich głośnikach.

Oznacza to, że ​​każdy model z serii Silver 7G wygląda równie dobrze, jak brzmi. Od kolumn podstawkowych/półkowych Silver 50 7G i Silver 100 7G, poprzez kolumny podłogowe Silver 200 7G, Silver 300 7G i Silver 500 7G, aż do głośnika centralnego Silver C250 7G przeznaczonego dla kina domowego, oraz kolumn surround Silver FX 7G i głośników Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos®, wszystkie są wynikiem projektowania zorientowanego na jakość dźwięku. W każdym z nich znajdziemy oryginalną inżynierię, która zapewnia im wiodący dźwięk w swojej klasie.

Nasz nowy głośnik wysokotonowy C-CAM ze złotą kopułką współpracuje z falowodem Waveguide II, zapewniającym jednolitą dyspersję – przekłada się to na bardziej realistyczną, przekonującą reprodukcję wysokich tonów. Nowy przetwornik średniotonowy RST II ma sztywniejszy profil niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki nowej heksagonalnej strukturze wgłębień – a jest tylko jedna z wielu zmian w strukturze i geometrii membrany, które zapewniają płynny dźwięk o niskim poziomie zniekształceń. Nowa zwrotnica jest eleganckim rozwiązaniem problemów z podziałem częstotliwości i informacji pomiędzy przetwornikami w płynny i kontrolowany sposób.

Równie fanatyczna w tym projekcie jest dbałość o szczegóły. Siódma generacja serii Silver wyposażona jest w nowe maskownice mocowania przetworników, minimalizujące widoczne elementy wokół nich, co wpływa na harmonijny wygląd calości. Każda kolumna podłogowa jest dostarczana z metalowymi nóżkami, opracowanymi tak, aby osiągnąć absolutną stabilność zarówno na wykładzinach dywanowych, jak i twardych podłogach. Opracowaliśmy też nowe, mocowane magnetycznie maskownice z materiału o splocie klasy premium, które zapewniają wizualną głębię i teksturę, a także schludny wygląd zewnętrzny. W każdym modelu z tej serii dyskretnie zaimplementowaliśmy nasze nowe, dyskretne logo, potwierdzające tożsamość marki.

Siódma generacja głośników z serii Silver firmy Monitor Audio to niezwykłe osiągnięcie i to pod każdym względem. Od wyrazistego designu i najwyższej jakości materiałów do ​​niezwykle wiernego i potężnego dźwięku. Seria Silver wyznacza zupełnie nowe standardy – po raz siódmy z rzędu.

Kluczowe cechy

 • Znakomita jakość dźwięku
 • Piękny, czysty, elegancki wygląd
 • Innowacyjna i bezkompromisowa inżynieria
 • Wybór wysokiej jakości wykończeń, w tym fornirów z prawdziwego drewna
 • Poprawiona i zaktualizowana technologia przetwornika C-CAM
 • Szeroka gama modeli wolnostojących i podstawkowych
 • Dedykowane modele kina domowego, w tym Dolby Atmos®
 • Mocowane magnetycznie maskownice o splocie klasy premium
 • Zaprojektowane i skonstruowane w Wielkiej Brytanii

Głośniki Silver FX 7G i Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos® dostępne są tylko w wykończeniach High Gloss Black i satynowym białym

Modele

 • Silver 50 7G
 • Silver 100 7G
 • Silver 200 7G
 • Silver 300 7G
 • Silver 500 7G
 • Silver C250 7G
 • Silver FX 7G
 • Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos®

Nowa konstrukcja przetwornika Rigid Surface Technology (RST) II

Nowy stop aluminium poprawia wytrzymałość stożka na rozciąganie przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich jego wcześniejszych zalet – niskich zniekształceń, wysokiej mocy, doskonałej kierunkowości – naszej technologii C-CAM. Przetworniki mogą grać głośniej bez żadnych kompromisów.

Nowa konstrukcja głośnika wysokotonowego C-CAM

Całkowicie nowa konstrukcja magnesu i tylnej komory głośnika należą do tych niewidocznych zmian, które decydują jednak o dźwięku. Nowy Uniform Dispersion Waveguide II i pierścienie zaciskowe są znacznie bardziej wyraziste. W rezultacie otrzymujemy niesamowicie czysty dizajn oraz dokładną odpowiedź wysokich tonów.

Nowy projekt zwrotnicy

Dzielenie przychodzącego sygnału pomiędzy głośnik wysokotonowy i średnio-niskotonowy jest sztuką samą w sobie. Nasz nowy projekt zwrotnicy współgra z usprawnionymi przetwornikami, aby zapewnić idealną równowagę tonalną.

Nowy projekt i wykończenie obudowy

Wyraźnie zarysowane krawędzie definiują nowe obudowy Silver Series 7G, ​​a wybór spośród pięciu luksusowych wykończeń – w tym trzech fornirów z prawdziwego drewna – tworzy projekt, który jest zarówno współczesny, jak i ponadczasowy. Dostępne są dwie nowe okleiny z prawdziwego drewna, orzech naturalny i Ash.

Nowe wygląd głośnika wysokotonowego i ramek pozostałych przetworników

Przez zminimalizowanie ramek wokół przetworników średnio-niskotonowych, jak i dzięki charakterystycznemu wzorowi siatki ochronnej głośnika wysokotonowego udało się w doskonały sposób unowocześnić wygląd kolumn, które teraz będą pasowały do jeszcze większej gamy pomieszczeń.

 

Ceny detaliczne:

SILVER 50    – 3790 PLN
SILVER 100   – 4990 PLN
SILVER 200  – 7490 PLN
SILVER 300   – 9490 PLN
SILVER 500   – 11 490 PLN
SILVER C 250  – PLN 3890 PLN
SILVER FX   – 3890 PLN
SILVER AMS   – 4190 PLN

⋆ cena za parę