ARCAM wprowadził do sprzedaży muzykalny amplituner AV AVR5

25-10-2021

 

Nowy amplituner AV ARCAMA dekoduje 12-kanałowe ścieżki Dolby Atmos oraz DTS:X i jest kompatybilny z Dolby Vision do 4K, Apple AirPlay2, Bluetooth aptX HD, Chromecast, MQA i Roon

ARCAM zaprezentował AVR5, przenosząc osiągi swoich znakomitych amplitunerów AV na nowy, niższy poziom cenowy. AVR5 jest od teraz urządzeniem otwierającym serię HDA, dołączając do jego większych braci, pracujących ze wzmacniaczami w klasie AB, modelami AVR10 i AVR20, oraz topowym, amplitunerem AVR30 ze wzmacniaczami w klasie G.

 

Od momentu wejścia na rynek w 1976 roku firma ARCAM zyskała reputację w tworzeniu produktów brzmiących w niezwykle muzykalny sposób – jej urządzenia kina domowego są tak równie dobre w odtwarzaniu ścieżek muzycznych, jak i efektów. AVR5 zachowuje tę filozofię, natywnie dekodując 12 kanałów wciągającego dźwięku z Dolby Atmos (z miksowaniem z Dolby Surround) i DTS-X (z miksowaniem z DTS:Neural:X), zapewniając muzyczne i kinowe wrażenia z systemu głośników 7.1.4.

AVR5 jest kompatybilny z Dolby Vision i HLG, jest więc idealnym urządzeniem dla osób odtwarzających najnowsze materiały, takie jak Disney+ i Netflix, a także korzystających z konsoli Xbox X/S i odtwarzaczy Blu-ray. Gniazda HDMI umożliwiają przesył sygnału 4K HDR, a obsługa eARC umożliwia odpowiednio wyposażonemu telewizorowi wysyłanie dźwięku do amplitunera. AVR5, podobnie jak pozostałe amplitunery ARCAM AVR, można zaktualizować do obsługi HDMI 2.1, aby cieszyć się z nieskompresowanego sygnału wideo 8K na wszystkich wejściach i wyjściach.

 

 
Zajrzyj pod maskę, a otwierający serię HDA Arcam ujawni fantastyczną technikę audio, w tym parę przetworników DAC ESS ES9026PRO stosowanych w AVR30. Wdrożenie przez zespół projektantów ARCAM tego znakomitego przetwornika cyfrowo-analogowego ESS HyperStream II maksymalizuje jakość dźwięku tego wyjątkowego urządzenia, osiągając wyjątkowo niski poziom szumów. Podstawą muzykalności AVR5 jest siedem kanałów wzmacniacza ARCAM w klasie AB, napędzanych przez specjalnie zaprojektowany przez nas zasilacz liniowy, zdolny do oddania mocy 1,5 kW.

 

Kluczowa dla wszystkich projektów ARCAM jest łatwość obsługi. Użytkownicy AVR5 mogą przesyłać sygnał do niego ze smartfonów i tabletów za pomocą Apple AirPlay 2, Bluetooth aptX HD, wbudowanego Google Chromecast i Spotify Connect. Zaktualizowana w 2021 roku aplikacja Harman MusicLife UPnP umożliwia odtwarzanie i sterowanie amplitunerem AVR5 na urządzeniach z systemem Android i iOS oraz ułatwia odtwarzanie radia internetowego, strumieniowanie muzyki i słuchanie podcastów. Nowy ARCAM obsługuje również MQA, co oznacza, że ​​abonenci TIDALA mogą doświadczyć najwyższej dostępnej jakości dźwięku z nagrań TIDAL Master. A status Roon Ready umożliwia korzystanie z tego wyjątkowego interfejsu podczas surfowania w Qobuz, TIDAL i lokalnie przechowywanych bibliotekach muzycznych. AVR5 może również stanowić część systemu multiroom opartego na technologii Roon, łącząc się przez niego z systemami domowymi wielu marek.

 

Dodatkowo ARCAM przygotowałAVR5 do współpracy z Dirac Live, wiodącym systemem korekcji akustyki pomieszczenia. To opcja – aby aktywować system, użytkownicy powinni pobrać pliki Dirac na komputer Mac lub PC i zakupić licencję na www.dirac.com/online-store/arcam-avr5. Przez ograniczony czas właściciele AVR5 mogą skorzystać z 50% zniżki dostępnej na stronie internetowej ARCAM www.arcam.co.uk.

„ARCAM zrozumiał, że poniżej jego obecnej oferty istnieje silne zapotrzebowanie” – powiedział Nick Clarke, starszy dyrektor Global Engineering Luxury Audio. „AVR5 doskonale spełnia tę potrzebę, oferując wszechstronny i konfigurowalny zestaw funkcji wraz z legendarną jakością dźwięku, z której słynie ARCAM, umożliwiając użytkownikowi końcowemu lub instalatorowi zbudowanie kina domowego, z którego można być dumnym”.

Cena detaliczna 10 490 zł brutto

KATALOG PRODUKTU <----> LINK