Ortofon OM5s

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Ortofon
 • Dostępność: DOSTĘPNY
  Czas realizacji: Dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
 • szt.
 • Cena netto: 161,79 zł / szt. 199,00 zł / szt.

Ortofon OM5s

Wkładka gramofonowa MM

 

 

Już od ponad 50 lat Ortofon projektuje i produkuje wkładki z ruchomym magnesem. Podobnie jak nasze uznane wkładki z ruchomą cewką, modele z ruchomymi magnesami zyskały świetne oceny wśród miłośników muzyki i entuzjastów Hi-Fi na całym świecie.

Na nową serię Ortofon OM 5 składają się trzy modele wkładek: OM 5S, OM 5E i Super OM 5E. Wkładka OM 5S posiada diament o szlifie sferycznym. Diamenty sferyczne są najprostsze i najbardziej wytrzymałe. Wkładki OM 5E i Super OM 5E są wyposażone w diament o szlifie eliptycznym.

 • Seria ta to wkładki z ruchomym magnesem o najniższej masie spośród wszystkich oferowanych przez Ortofon.
 • Korpusy wkładek OM zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić łatwy montaż zarówno w przypadku główek montowanych od góry, jak i od dołu.
 • Seria OM 5 zapewnia doskonałą kompatybilność z szeregiem systemów odtwarzania oraz z szeroką gamą przedwzmacniaczy gramofonowych.
 • Poprzez zastosowanie symulacji komputerowych możliwe było zdefiniowanie z niespotykaną dokładnością naturalnego punktu obrotu systemu przy jednoczesnym osiągnięciu optymalnego balansu oscylacji. Wynik: lepsza liniowość, wyższa separacja kanałów i mniejsze zniekształcenia.
 • Korpus wkładek OM wykonany jest z norylu (mieszanka plastiku i szkła), który zapewnia wysoką sztywność i odporność na rezonans.

OM 5S to wkładka z ruchomym magnesem do ogólnego zastosowania.
Jeśli twoje ramię gramofonowe posiada standardową główkę lub mocowanie wkładki, po prostu przystąp do optymalnego odtwarzania przy użyciu wkładki OM. Wystarczy rzut oka, aby zrozumieć pomysł Ortofona na idealne spasowanie wkładki i ramienia. W górnej części wspornika montażowego pomysłowo zainstalowano niewielką, wyjmowaną płytkę obciążnikową. Jeśli ramię ma małą masę, po prostu zdejmij obciążnik, a masa twojej wkładki OM będzie wynosiła w takiej sytuacji zaledwie 2,5 g.

Rodzaje igieł i ich wymienność
Oferując szeroką gamę igieł zamiennych, seria OM 5 może zapewnić optymalne dopasowanie do posiadanego systemu domowego, zastosowania i budżetu.

Podczas opracowywania wkładek z serii OM dążyliśmy do tego by można było zapewnić użytkownikom możliwość optymalizacji odtwarzania dźwięku bez konieczności wymiany całej wkładki. Wkładki serii OM 5 umożliwiają podniesienie jakości dźwięku poprzez prostą wymianę igły. W zależności od indywidualnych preferencji dźwiękowych można łatwo wymieniać igły w serii OM 5 spośród następujących: 3E, 5E, 10, 20, 30, 40 i 78 oraz D 25 M.

OM 5S

OM 5S to wkładka z ruchomym magnesem do standardowych zastosowań. Wyposażona jest w igłę o szlifie sferycznym, co jest ekonomicznym i solidnym rozwiązaniem do odtwarzania płyt winylowych.

 

Specyfikacja:

Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sec 4.5 mV
Balans przy 1 kHz 2 dB
Separacja kanałów przy 1 kHz 20 dB
Separacja kanałów przy 15 kHz 12 dB
Zakres częstotliwości przy - 3dB 20-20.000 Hz
Pasmo przenoszenia 20-22.000 Hz
Zdolność trackingu przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) 60 µm
Podatność dynamiczna 20 µm/mN
Typ igły sferyczna
Promień końcówki igły R 18 µm
Zakres siły śledzenia 1.5-2.0 g (15-20 mN)
Zalecana siła śledzenia 1.75 g (17.5 mN)
Kąt nachylenia igły 20°
Impedancja wewnętrzna, rezystancja DC 750 Ohm
Indukcyjność wewnętrzna 450 mH
Zalecana rezystancja cyklu ładunkowego 47 kOhm
Zalecana pojemność cyklu ładunkowego 200-500 pF
Kolor wkładki, obudowa/igła czarny/czarny
Masa wkładki włączając obciążnik 5 g
Masa wkładki wyłączając obciążnik 2.5 g
Zamiennik igły Stylus 5S