Emotiva Airmotiv SE8

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Emotiva
  • Dostępność: NA ZAMÓWIENIE
    Czas realizacji: Dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • Cena netto: 1 463,41 zł / szt. 2 400,00 zł 1 800,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Emotiva Airmotiv SE8

Subwofer aktywny z głośnikiem 8”

 

 

Airmotiv SE8 Flex to wyjątkowo wydajny aktywny subwofer wyposażony w napędzany wydajnym wzmacniaczem klasy D o mocy 200W skierowany do dołu wytrzymały głośnik 8” sprzężony ze skierowanym do przodu pasywnym radiatorem. Subwofer Airmotiv S8 zapewnia dużą ilość potężnego basu akcentującego najniższe oktawy twojej ulubionej muzyki oraz poruszającego podłogą, kiedy wymaga tego ścieżka dźwiękowa oglądanego filmu.

Niewielka obudowa subwofera znajdzie miejsce w każdym pomieszczeniu odsłuchowym, sali kina domowego czy domowym salonie. Obudowa subwofera Airmotiv SE8 jest wykończona trwałą i elegancką czarną okleiną winylową. Wszystkie gniazda połączeniowe i elementy sterujące ukryto dyskretnie na tylnej ściance. Na przedniej zaś ściance obudowy może zamontować piękną maskownicę. 

Oprócz doskonałego brzmienia i niewielkich rozmiarów, Airmotiv SE8 charakteryzują wyjątkowo szerokie i elastyczne możliwości konfiguracji. Można go połączyć z gniazdem LFE procesora/amplitunera kina domowego, wyjścia liniowego przedwzmacniacza lub bezpośrednio do wyjść głośnikowych procesora/amplitunera kina domowego, które nie są  wyposażone w wyjścia subwofera. Airmotiv SE8 jest również wyposażony w precyzyjną elektroniczną zwrotnicę, co pozwala zamienić każdy stereofoniczny DAC lub przedwzmacniacz w centrum doskonałego systemu 2.1. Elementy sterujące na tylnym panelu pozwalają odpowiednio ustawić poziom głośności, fazę i częstotliwość graniczną zwrotnicy oraz aktywować tryb automatycznego włączania, co pozwala perfekcyjnie dopasować SE8 do pozostałych komponentów systemu.

Jeżeli szukasz możliwie najlepszego brzmienia, żaden system nie jest kompletny bez subwofera wysokiej jakości. Subwofery Emotiva Airmotiv zostały zaprojektowane w celu otrzymania optymalnych rezultatów podczas słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Łączą czystą i surową moc potrzebną do realistycznego oddania odgłosów startującej rakiety lub pędzącego pociągu z precyzją i finezją niezbędną do śledzenia najdrobniejszych detali złożonej linii basu. 

Najnowszym członkiem rodziny Airmotiv jest subwofer SE8 Flex. Jak każdy sub Airmotiv jest on wyposażony w skierowany w dół wytrzymały głośnik o  dużym skoku membrany, skierowany do przodu pasywny radiator wysokiej klasy oraz potężny audiofilski wzmacniacz. Wewnętrznie wzmacniana obudowa SE8 wykonana jest z obojętnego akustycznie MDF. Wyposażono ją w stopki antywibracyjne i pokryto atrakcyjną wizualnie okleiną winylową. Elegancki projekt podkreśla interesująca maskownica. Subwofer Airmotiv SE8 Flex doskonale odnajdzie się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od ich stylu. Zwłaszcza, że wszystkie elementy sterujące pracą SE8 umieszczono dyskretnie na tylnym panelu.

Najważniejsze cechy:

Elektronika audiofilskiej jakości 
- Wydajny wzmacniacz klasy D zapewnia 200W czystej mocy, co pozwala SE8 uzyskać satysfakcjonujący poziom głośności.
- Transparentny akustycznie układ ochronny zapewnia ochronę SE8 przed przesterowaniem.
- Subwofer SE8 może włączać się automatycznie po detekcji sygnału, można też włączać go ręcznie.
- Wejścia liniowe oraz wejścia sygnału z kolumn pozwalają na dopasowanie SE8 do wymagań każdego systemu.
- Elementy sterujące na tylnym panelu umożliwiają ustawienie poziomu głośności, częstości podziału zwrotnicy i fazy w celu jak najlepszego dopasowania do reszty systemu.
- Wbudowana precyzyjna zwrotnica pozwala na zastosowanie przedwzmacniaczy, przetworników cyfrowo-analogowych i innych źródeł sygnału audio, które nie są wyposażone w wyjścia subwofera, co pozwala dodać opcję aktywnego zarządzania basem do systemów, które na to wcześniej nie pozwalały. Wystarczy połączyć wyjście przedwzmacniacza lub przetwornika z sumem Flex a następnie połączyć liniowe wyjścia subwofera Flex z wejściami liniowymi wzmacniacza. Sygnał najniższych częstotliwości trafia bezpośrednio  do wzmacniacza subwofera a pozostałe częstości - do głównego wzmacniacza mocy systemu. Oba zakresy są kontrolowane przez układ zarządzania basem subwofera Flex.

Wszystko zaczyna się od świetnych głośników
- Głośnik niskotonowy o dużym skoku nasączanej papierowej membrany 8” ze stalowym wentylowanym koszem i gumowym zawieszeniem.
- Pasywny radiator z nasączaną papierową membraną 8”, stalowym koszem i gumowym zawieszeniem.

Świetny subwoofer wymaga doskonałej obudowy
- Ciężka obudowa wykonana z MDF minimalizuje wibracje oraz zniekształcenia do absolutnego minimum.
- Zintegrowane stopki z ochronnymi, odsprzęgniętymi płytkami chroniącymi delikatne podłogi i stabilizują pozycję subwofera SE8.
- Obudowa subwofera Airmotiv SE8 pokryta jest atrakcyjną i trwałą okleiną winylową.

UWAGI DODATKOWE

Subwofer Emotiva Airmotiv SE8 może zostać skonfigurowany na kilka sposobów, co pozwala wykorzystać go w praktycznie każdym systemie systemie kina domowego lub dodać doskonały bas do systemu stereofonicznego.
- konfiguracja #1: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wbudowanym systemem zarządzania basem i wyjściem subwofera.
- konfiguracja #2: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wyjściem subwofera, ale bez systemu zarządzania basem.
- konfiguracja #3: Przedwzmacniacz lub procesor stereofoniczny, który posiada wyjścia liniowe do zewnętrznego wzmacniacza mocy, ale nie posiada wyjścia subwofera.
- konfiguracja #4: Amplituner kina domowego lub wzmacniacz zintegrowany, które nie posiadają wyjść liniowych lub wbudowanego systemu zarządzania basem.
- konfiguracja #5: Stereofoniczny amplituner lub wzmacniacz zintegrowany bez wyjść subwofera lub systemu zarządzania basem, które chcesz wykorzystać z subwoferem i zewnętrznym wzmacniaczem mocy.

 

Specyfikacja:

Parametry podstawowe
Kategoria:
Subwoofer w obudowie zamkniętej
Kolor:
Czarny
Wielkość głośnika:
8 cali
Moc wzmacniacza:
200W RMS mocy ciągłej
Odpowiedź częstotliwościowa:
33 Hz - 200 Hz +/- 3 db
Rozmiary [S/G/W]:
30,0 x 30,0 x 30,0 cm
Ciężar bez opakowania:
8,7 kg
Dodatkowe cechy, zastosowane technologie
Przetwornik:
8-calowy głośnik skierowany do dołu
8-calowa membrana bierna
Lekka papierowa membrana
Trwałe zawieszenie: wiele lat nieprzerwanej pracy
Wzmacniacz:
200W [RMS] mocy ciągłej
Klasa D: wydajność i niska temperatura pracy
Liniowe wejście stereo RCA i wyjście przez filtr górno-przepustowy 60/80/100Hz
Wejście wysokopoziomowe
Płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy
Płynnie regulowany poziom głośności oraz odwrócenie fazy
Przełącznik On / Auto-On [wyczuwanie sygnału wchodzącego]
Odłączany przewód sieciowy, wyłącznik główny, ceramiczny bezpiecznik