Cambridge Audio CXA81 + CXN V2 BLACK EDITION

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Cambridge Audio
 • Dostępność: DOSTĘPNY
 • kpl.
 • Cena netto: 7 796,75 zł / kpl. 10 880,00 zł 9 590,00 zł / kpl.
 • Oblicz_raty_duckblue

Cambridge Audio CXA 81 + CXN V2 BLACK EDITIoN

Zestaw - wzmacniacz stereofoniczny + odtwarzacz sieciowy

 

 

Cambridge Audio CXA81 BLACK EDITION

Wzmacniacz stereofoniczny

 

 

Pięć lat po tym, jak seria CX na nowo zdefiniowała stosunek jakości do ceny w swojej klasie, nadszedł czas na jej przeprojektowanie i odświeżenie. Całkowicie nowe wzmacniacze zintegrowane CXA61 i CXA81 zbudowane są na fundamentach (i nagradzanych rozwiązaniach) modeli CXA60 i CXA80, zachowując jednocześnie świeżą i postępową perspektywę.

CXA81 jest opanowany, naturalny i wysublimowany. 80 watów na kanał daje mu pełną władzę nad muzyką. Urządzenie jest także w stanie wyakcentować każdy emocjonalny i muzyczny niuans z Twojej muzycznej kolekcji.

 

ULEPSZANIE NAJLEPSZEGO

Podziwiany i udany wzmacniacz zintegrowany, który zyskał szacunek i uznanie na całym świecie — jak uczynić go jeszcze lepszym? Cóż, jeśli jesteś inżynierem z Cambridge Audio, badasz każdy aspekt parametrów — a następnie robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby był on jeszcze „bardziej”. Bardziej wysublimowany, bardziej precyzyjny, bardziej wciągający... bardziej muzykalny. CXA81: to wszystko, co pozwoliło Ci się zakochać w modelu CXA80 — a nawet więcej.

 

ZAPROJEKTOWANY BEZ KOMPROMISÓW I BEZKOMPROMISOWY

Badania, rozwój, cały czas i wysiłek poświęcony modelowi CXA81 miały jeden cel: stworzyć najbardziej udany i dopracowany wzmacniacz zintegrowany w tym przedziale cenowym. Każdy wybrany komponent i każda podjęta decyzja technologiczna opiera się wyłącznie na dążeniu do postępu. CXA81 to urządzenie zaprojektowane bez kompromisów, którego zadaniem jest dostarczenie pełnego muzycznego spektrum.

 

PEŁNA GAMA DŹWIĘKÓW

CXA81 został zaprojektowany tak, aby ożywić Twoją muzykę, bez względu na sposób jej przechowywania. Wyposażony jest więc w całkowicie nową elektronikę, w tym najnowocześniejszy konwerter cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9016. Oznacza to, że cyfrowe pliki audio o rozdzielczości do 32 bit/384 kHz lub DSD256 w spektakularny sposób nabierają życia, a każdy szczegół i niuanse są wyakcentowane w nienaruszonym i pełnym zakresie. CXA81 łączy w sobie niezrównaną dokładność z żywą muzykalnością, bez uszczerbku dla wygody.

 

MOC I PEŁNA KONTROLA

Dzięki licznym udoskonaleniom i modernizacjom — a także olbrzymiemu transformatorowi toroidalnemu — model CXA81 dostarcza niesamowitą moc 80 watów na kanał. Oznacza to, że CXA81 ma pełną władzę nawet nad najbardziej wymagającymi głośnikami. Zatem duże zmiany dynamiki w muzyce są odtwarzane z pełną kontrolą, a to z kolei oznacza, że dostępne jest pełne spektrum tonalne bez względu na to, czy potrzebujesz dyskretnych dźwięków w tle, czy też chcesz rozkręcić całą imprezę.

 

CAŁKOWITA ELASTYCZNOŚĆ

CXA81 obsługuje wszystkie typy połączeń, dając Ci pełną swobodę wyboru. Oprócz cyfrowych wejść optycznych i cyfrowych wejść koaksjalnych, posiada niezbalansowane wejścia stereo RCA wraz ze zbalansowanymi gniazdami XLR — na pokładzie jest też moduł łączności bezprzewodowej za pośrednictwem najnowocześniejszego standardu aptX HD. Nie ma więc potrzeby pójścia na kompromis w zakresie osiągów w imię wygody.

 

NIEZRÓWNANA DŹWIĘKOWA SPÓJNOŚĆ

W sercu CXA81 bije całkowicie przeobrażony i przeprojektowany stopień wzmacniacza mocy ze zoptymalizowanymi wartościami kondensatorów. Uzyskany dźwięk jest nieskazitelny, ale nie kliniczny, z niezrównaną muzyczną spójnością bez względu na źródło.

 

PARTNER NA CAŁE ŻYCIE

Dzięki nieustającemu zaangażowaniu jego twórców w postępową inżynierię, model CXA81 jest rozwiązaniem kompletnym. Łączy w sobie wszechstronność, moc i doskonałość dźwięku, co oznacza, że może on stanowić centrum Twoich muzycznych doświadczeń na długie lata.

 
Specyfikacja techniczna:
 • moc wyjściowa: 80 W przy obciążeniu 8 Ω lub 120 W RMS przy obciążeniu 4 Ω
 • konwerter cyfrowo-analogowy: ESS Sabre ES9016K2M
 • Bluetooth: 4.2 A2DP/AVRCP obsługujący parametry aż do aptX HD (48 kHz/24 bit)
 • pasmo przenoszenia: < 5 Hz - 60 kHz ±1 dB
 • analogowe wejścia audio: symetryczne XLR x1, RCA x4
 • cyfrowe wejścia audio: koncentryczne S/PDIF x1, optyczne Toslink x2, USB audio x1
 • maksymalny pobór mocy: 750 W
 • pobór mocy w trybie czuwania: < 0,5 W
 • wymiary: 430x 115x 341 mm
 • ciężar: 8,7 kg

 

 

Cambridge Audio CXN V2 BLACK EDITION

Odtwarzacz sieciowy

 

 

Dzięki podstawowej technologii, wywodzącej się z naszego nagradzanego modułu StreamMagic, odtwarzacz CXN V2 jest w stanie odtwarzać praktycznie wszystko, od zwykłych, skompresowanych formatów MP3 po studyjnej jakości pliki FLAC i WAV o formacie 24 bity/192 kHz. I robi to z niesamowitą muzykalnością.

Możliwości odtwarzania bezprzewodowego obejmują radio internetowe, Spotify Connect, AirPlay, napędy NAS, serwery UPnP oraz aptX Bluetooth.

Którymkolwiek wejściem trafiać będzie dźwięk – przewodowo lub bezprzewodowo – i jakąkolwiek mieć będzie rozdzielczość, mocny cyfrowy silnik odtwarzacza CXN V2 wykona upsampling twoich ulubionych utworów do jakości 24 bity/192 kHz. Następnie przejdzie przez dwa konwertery cyfrowo-analogowe WM8740 firmy Wolfson, pracujące w konfiguracji podwójnej różnicowej; efektem jest tonalna klarowność, szczegółowość i muzyczne zaangażowanie, które wprawią cię w zdumienie.

Intuicyjny w obsłudze, odtwarzacz CXN V2 posiada piękny, kolorowy wyświetlacz 4,3 cala (11 cm), którym można sterować poprzez bezpłatną aplikację Cambridge Connect, przeznaczoną dla systemów Android i iOS (Apple). Muzykę można przeglądać wg albumu, wykonawcy, wykazu odtwarzania, itp.; to świetny, prosty i łatwy sposób ogólnego spojrzenia na to, czego słuchasz.

 

Specyfikacja techniczna:

• Konwerter cyfrowo-analogowy: Podwójny, 24-bitowy konwerter Wolfson WM8740

• Filtr cyfrowy: Upsampling drugiej generacji typu ATF2, maksymalnie do formatu 24 bity/384 kHz.

• Filtr analogowy: Podwójny, dwubiegunowy, różnicowy Bessel

• Wejście USB audio: USB typu B, zgodne z profilem USB audio 1.0 lub 2.0 (do wyboru przez użytkownika); DSD poprzez USB

• Cyfrowe wejścia audio: koncentryczne S/PDIF oraz optyczne TOSLINK

• Analogowe wyjścia audio: Analogowe, symetryczne XLR oraz niesymetryczne CINCH

• Cyfrowe wyjścia audio: koncentryczne S/PDIF oraz optyczne TOSLINK

• Kompatybilność: UPnP, lokalne nośniki USB, USB audio 1.0 i 2.0, S/PDIF Toslink i koncentryczne, odbiornik Bluetooth BT100 (brak w wyposażeniu), radio internetowe, Spotify Connect

• Formaty audio: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis

• Maksymalny pobór mocy: 30 W

• Pobór mocy w trybie czuwania: < 0,5 W

• Wymiary: 85 x 430 x 305

 

Odtwarzacz CXN V2 zaprojektowaliśmy z różnymi opcjami połączeń – Wi-Fi, porty USB, wejścia optyczne i koncentryczne S/PDF oraz Bluetooth, po dodaniu opcjonalnego odbiornika BT100. Następnie dodaliśmy kompatybilność z tyloma różnymi formatami plików, z iloma byliśmy w stanie. Rezultat jest taki, że odtwarzacz CXN V2 może odbierać dźwięk ze Spotify Connect, urządzeń z systemem iOS poprzez aplikację AirPlay, z radia internetowego oraz osobistych napędów NAS lub serwera UPnP.

Przyciągający oko piękny, kolorowy ekran ma rozdzielczość, który sprawia, że korzystanie z odtwarzacza CXN V2 to sama przyjemność. Użyj tabletu lub smartfona z aplikacją Cambridge Connect, a wszystko będzie czytelne i pod kontrolą: okładka albumu, czas odtwarzania utworu, jakość sygnału oraz opcje powtarzania.

Elegancki wygląd, wspaniały ekran, wiele sposobów dostępu do muzyki, to wszystko byłoby niczym, gdyby odtwarzacz CXN V2 nie robił tego w muzykalny sposób. Tak więc pod powierzchnią znajdziemy piękno. Dźwięk cyfrowych wejść jest upsamplowany do formatu 24 bity/384 kHz i przechodzi przez dwa konwertery cyfrowo-analogowe WM8740 firmy Wolfson, aby wydobyć dodatkowe szczegóły. Dzięki cyfrowym wejściom pozwala to również ulepszyć dźwięk z innych cyfrowych źródeł. Efekty zmienią twoje wyobrażenia o tym, co odtwarzacz sieciowy może ujawnić w Twojej muzyce.